skip navigation

Tryouts

Open Training Schedule - June 4th-14th, 2018

Evolution Sportsplex Dome -141 S. Opdyke Rd., Auburn Hills Mi 48326        Oakland University Dome - 887 Pavilion Dr., Rochester MI 48309

Ultimate Soccer Arenas - 867 South Blvd., Pontiac MI 48341

FOR MORE INFORMATION JUST CALL (248) 930-0025  or email VARDARTRYOUTS@GMAIL.COM

Age Group Day Date Time Location
2012/2013 Boys & Girls Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 5:30-6:50 PM Oakland University Dome
2011 Boys & Girls Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 5:30-6:50 PM Oakland University Dome
2010 Boys & Girls Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 5:30-6:50 PM Oakland University Dome
2009 Boys & Girls Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 5:30-6:50 PM Oakland University Dome
2008 Boys & Girls Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 6:50-8:10 PM Oakland University Dome
2007 Boys Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 5:30-6:50 PM Ultimate Soccer Arenas Outside Field
2007 Girls Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 6:50-8:10 PM Oakland University Dome
2006 Boys Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 6:50-8:10 PM Ultimate Soccer Arenas Outside Field
2006 Girls Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 6:50-8:10 PM Oakland University Dome
2005 Boys Tuesdays & Thursdays June 5, 7, 12, 14 5:30-6:50 PM Ultimate Soccer Arenas Outside Field
2005 Girls Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 6:50-8:10 PM Oakland University Dome
2004 Boys Tuesdays & Thursdays June 5, 7, 12, 14 6:50-8:10 PM Ultimate Soccer Arenas Outside Field
2004 Girls Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 8:10-9:30 PM Oakland University Dome
2003 Boys Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 8:10-9:30 PM Ultimate Soccer Arenas Outside Field
2003 Girls Mondays & Wednesdays June 6, 11, 13 6:30-8:00 PM Evolution Sportsplex Dome
2002 Boys Tuesdays & Thursdays June 5, 7, 12, 14 8:10-9:30 PM Ultimate Soccer Arenas Outside Field
2002 Girls Mondays & Wednesdays June 6, 11, 13 6:30-8:00 PM Evolution Sportsplex Dome
2001 Boys Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 8:00-9:30 PM Evolution Sportsplex Dome
2001 Girls Tuesdays & Thursdays June 5, 12, 14 5:00-6:30 PM Evolution Sportsplex Dome
2000 Boys Mondays & Wednesdays June 4, 6, 11, 13 8:00-9:30 PM Evolution Sportsplex Dome
2000 Girls Tuesdays & Thursdays June 5, 12, 14 5:00-6:30 PM Evolution Sportsplex Dome

Staff Assignments Boys

BOYS VARDAR Staff 2018-2019
Age League Coach Phone
2012/ 2013 7B MYSL/ Pre-U.S. Academy (7v7) Chad Gurzick (248) 229-9440
2012/ 2013 7B MYSL (4v4) AJ Shaw (248) 330-2813
2012/ 2013 7B MYSL (4v4) Pete Van Vliet (248) 687-0396
2011 Boys 8B MYSL/ Pre-U.S. Academy (7v7) Chad Gurzick (248) 229-9440
2011 Boys 8B MYSL (7v7) AJ Shaw (248) 330-2813
2011 Boys 8B MYSL (4v4) Pete Van Vliet (248) 687-0396
2010 Boys 9B MYSL/ Pre-U.S. Academy (7v7) Chad Gurzick (248) 229-9440
2010 Boys 9B MYSL (7v7) Colin MacDonald (586) 634-3701
2010 Boys 9B MYSL (7v7) Pete Van Vliet (248) 687-0396
2009 Boys 10B MYSL/ Pre-U.S. Academy (9v9) Colin MacDonald (586) 634-3701
2009 Boys 10B MYSL (7v7) Demir Muftari (248) 321-2245
2009 Boys 10B MYSL (7v7) Morris Lupenec (248) 930-0025
2008 Boys 11B MSYSA DA/ Pre-U.S. Academy (9v9) Colin MacDonald (586) 634-3701
2008 Boys 11B MSYSA DA (9v9) Dale Garrish (248) 703-1278
2008 Boys 11B MSYSA DA (9v9) Morris Lupenec (248) 930-0025
2007 Boys 12B U.S. ACADEMY Morris Lupenec/Mike Lupenec/Nathan Smith (248) 930-0025
2007 Boys 12B U.S. Academy Reserve/ MSYSA DA (9v9) Dale Garrish (248) 703-1278
2007 Boys 12B MSYSA DA (9v9) Mike Lupenec (313) 585-8293
2007 Boys 12B MSYSA DA (9v9) Morris Lupenec (248) 930-0025
2006 Boys 13B U.S. ACADEMY (11v11) Nathan Smith/Steve Arce (248) 786-7803
2006 Boys 13B MSYSA-MRL/ MSPSP (11v11) Steve Arce (248) 786-7803
2006 Boys 13B MSYSA MSPSP (11v11) Mike Lupenec (313) 585-8293
2005 Boys 14B U.S. ACADEMY (11v11) Tony Deacon/Steve Arce (248) 786-7803
2005 Boys 14B U.S. Academy Reserve/ ECNL (11v11) Dale Garrish (248) 703-1278
2005 Boys 14B MSYSA-MRL/ MSPSP (11v11) Rob Suffredini (586) 337-9706
2004 Boys 15B U.S. ACADEMY (11v11) Steve Arce/ Tony Deacon (248) 217-6363
2004 Boys 15B U.S. Academy Reserve/ ECNL (11v11) Demetri Vacratsis (519) 903-1135
2004 Boys 15B MSYSA - MRL/ MSPSP (11v11) Bobby Read (248) 505-6233
2004 Boys 15B MSYSA MSPSP (11v11) Tony Hermiz (248) 521-2848
2003 Boys 16B U.S. ACADEMY (11v11) Nathan Smith/Demetri Vacratsis (519) 903-1135
2003 Boys 16B U.S. Academy Reserve/ ECNL (11v11) Mike Lupenec (313) 585-8293
2003 Boys 16B MSYSA - MRL/MSPSP (11v11) Tony Hermiz (248) 521-2848
2002/2003 16B/17B U.S. ACADEMY (11v11) Tony Deacon (248) 217-6363
2002 Boys 17B U.S. Academy Reserve/ ECNL/ MRL (11v11) Morris Lupenec (248) 930-0025
2002 Boys 17B MSYSA - MRL/ MSPSP (11v11) Bobby Read (248) 505-6233
2002 Boys 17B MSYSA MSPSP (11v11) Rob Suffredini (586) 337-9706
2000/2001 18B/19B U.S. ACADEMY (11v11) Morris Lupenec/Nathan Smith (248) 930-0025
2000/2001 18B/19B U.S. Academy Reserve/ ECNL (11v11) Demetri Vacratsis (519) 903-1135
2000/2001 18B/19B MSYSA - MRL/ MSPSP (11v11) Bobby Read (248) 505-6233
2000/2001 18B/19B MSYSA MSPSP (11v11) Rob Suffredini (586) 337-9706

Staff Assignments Girls

GIRLS VARDAR Staff 2018-2019
Age League Coach Phone
2012/2013 Girls 7G MYSL (7v7) Chad Gurzick (248) 229-9440
2012/2013 Girls 7G MYSL (4v4) Niki Read (248) 736-5797
2012/2013 Girls 7G MYSL (4v4) Leslie Reyes (248) 930-0025
2011 Girls 8G (7v7) Chad Gurzick (248) 229-9440
2011 Girls 8G MYSL (7v7) Niki Read (248) 736-5797
2011 Girls 8G MYSL (4v4) Leslie Reyes (248) 930-0025
2010 Girls 9G MYSL (7v7) Mike Lupenec (313) 585-8293
2010 Girls 9G MYSL (7v7) Niki Read (248) 736-5797
2010 Girls 9G MYSL (7v7) Leslie Reyes (248) 930-0025
2009 Girls 10G MYSL (9v9) Bobby Read (248) 505-6233
2009 Girls 10G MYSL (7v7) AJ Shaw (248) 330-2813
2009 Girls 10G MYSL (7v7) Leslie Reyes (248) 930-0025
2008 Girls 11G MSYSA DA (9v9) Bobby Read (248) 505-6233
2008 Girls 11G MSYSA DA (9v9) Niki Read (248) 736-5797
2008 Girls 11G MSYSA DA (9v9) Jim Stachura (248) 709-2998
2007 Girls 12G MSYSA DA (9v9) AJ Shaw (248) 330-2813
2007 Girls 12G MSYSA DA (9v9) Niki Read (248) 736-5797
2007 Girls 12G MSYSA DA (9v9) Taylor Timko (248) 840-8769
2006 Girls 13G PRE -ECNL/MSYSA MSPSP (11v11) Mike Lupenec (3130 585-8293
2006 Girls 13G MSYSA-MRL/MSPSP (11v11) Taylor Timko (248) 840-8769
2006 Girls 13G MSYSA MSPSP (11v11) Tony Hermiz (248) 521-2848
2005 Girls 14G ECNL (11v11) Jim Stachura (248) 709-2998
2005 Girls 14G MSYSA-MRL/MSPSP (11v11) Rob Suffredini (586) 337-9706
2005 Girls 14G MSYSA MSPSP (11v11) Tony Hermiz (248) 521-2848
2004 Girls 15G ECNL (11v11) Demir Muftari (248) 321-2245
2004 Girls 15G MSYSA - MRL/ MSPSP (11v11) Bobby Read (248) 505-6233
2004 Girls 15G MSYSA MSPSP (11v11) Chad Gurzick (248) 229-9440
2003 Girls 16G ECNL (11v11) Jim Stachura (248) 709-2998
2003 Girls 16B MSYSA - MRL/MSPSP (11v11) Rob Suffredini (586) 337-9706
2003 Girls 16B MSYSA /MSPSP (11v11) Bobby Read (248) 505-6223
2002 Girls 17G ECNL (11v11) Demir Muftari (248) 321-2245
2002 Girls 17B MSYSA - MRL/MSPSP (11v11) Jim Stachura (248) 709-2998
2002 Girls 17B MSYSA MSPSP (11v11) Bobby Read (248) 505-6223
2000/2001 Girls 18B/19B ECNL (11v11) Demir Muftari (248) 321-2245
2000/2001 Girls 18B/19G MSYSA - MRL/MSPSP (11v11) Jim Stachura (248) 709-2998
2000/2001 Girls 18B/19G MSYSA MSPSP (11v11) Bobby Read (248) 505-6233